שבוע של סרטים על עולם האופנה של YES!


כאשר שואלים אותי מה זה בשבילי אופנה, אני עונה שהאופנה בשבילי היא דרך חיים. האופנה היא סוג של ראיית עולם והשתקפות אישיות... האופנה זה לא רק עיצוב בגדים, הכתבת טרנדים או תצוגות אופנה, האופנה היא תרבות בפני עצמה, היא שפה בינלאומית, מגוונת במבטאים שונים אך קרובה לכל אוהביה. כמו לכל תרבות, יש לה עבר הווה וגם עתיד. יש לה גיבורים, מנהיגים ודמויות בולטות. כדי להבין את ה"שפה", כדי לפתח סגנון אישי משובח צריך קודם כל להכיר את כוהני האופנה וההשפעה הניכרת שלהם. לא נטיל ספק על החשיבות של ההסטוריה,דע מאין באת ולאן אתה הולך.  
היום ספיישל דוקו-פאשן של חברת כבלים יס חוזר עם שבוע שלם של סרטים על עולם האופנה. אני רואה בזה הזדמנות נהדרת להכיר את הדמויות הבולטות וללמוד על העולם המדהים שנקרא "אופנה".  בין הסרטים : 
 "דוגמאניות על : אז ועכשיו" - סרטו העסיסי של צלם הפורטרטים טימות'י גרינפילד-סאנדרס מביא מבט אינטימי על נשים שהאימג'ים שלהן הגדירו את מושג היופי שלנו בחמשת העשורים האחרונים. כל אחת מדוגמניות העל הללו, מהשמות הגדולים ביותר של עולם הדוגמנות העולמי, שקישטו את שערי המגזינים הכי נחשבים, חולקת את חוויותיה, את יחסה לגילה, את הפילוסופיה שלה לגבי החיים בתעשיית האופנה. 
 "ברט שטרן: מד מן מקורי" על הצלם שצילם את הדיוות של הקולנוע הבנלאומי כמו מרלין מונרו, ליז טיילור, סופיה לורן ועוד.
"Dressed"סיפורו מעורר ההשראה של נארי מאניוונג, מעצב אופנה שהצליח כנגד כל הסיכויים, על רקע סצנת האופנה הקשוחה של ניו-יורקית.
"Twiggy" - סרט על דוגמנית על הראשונה. קראו לה "הפנים של 66'", ולמרות שעד מהרה הפכה לסמל של Swinging London, איכשהו היא נשארה אותה נערה מהבית שממול, כזו שכל העולם יכול להזדהות איתה. טוויגי בכבודה ובעצמה מובילה אותנו בסרט למחוזות התקופה. עם שפע של קטעי ארכיון,תמונות סטילס ופסקול משובץ בשלל להיטי התקופה, היא מספרת את סיפורה בארבע השנים שבין 66'ו-70', שהוא גם סיפורו ששינה כל מה שידענו על אופנה, מוסיקה, צרכנות ויצירתיות. 


No comments: